Warto wiedzieć

Kilka słów o sesjach…

Zanim zdecydujesz się na zdjęcia u mnie przeczytaj...

Po każdej sesji wysyłam Wam zdjęcia do wyboru w ciągu 7 dni od naszego spotkania. Są to "gołe" pliki, bez obróbki.

W ciągu kolejnych 4 tygodni obrabiam autorsko zdjęcia. Jeśli decydujesz się na zdjęcia u mnie to akceptujesz moją obróbkę, która widnieje na przykładowych zdjęciach na mojej stronie i moich social mediach (facebook i instagram).
Uwaga! Nie udostępniam Wam zdjęć nieobrobionych!
Po przekazaniu Wam zdjęć w formie drukowanej wysyłam zdjęcia w wersji elektronicznej w ciągu 3 dni (najczęściej tego samego dnia, w którym są przekazane wydruki). Zdjęcia te są dostępne do pobrania przez aplikację Mafelo i możecie je w każdej chwili pobrać bez limitu czasu.

Sesje noworodkowe

Wiek: 1-6 tygodni
Czas sesji: ~2h

Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem, najpóźniej zaraz po narodzinach maluszka. Dlatego jeśli jesteście zdecydowani na sesję u mnie gorąco zapraszam do kontaktu. test

Naturalne sesje noworodkowe

Wiek: do 6 tygodni
Czas sesji: ~2h
Uwagi: bardzo proszę o wzięcie ze sobą białych ubrań dla rodziców

Sesje tego typu wykonywane są nawet do 6 tygodnia życia maluszka. W przypadku tych sesji stawiamy na naturalność. Maluszki nie są specjalnie układane, zdjęcia wykonywane są niezależnie od tego czy maluch śpi czy nie. Sesje tego typu wybierane są przez rodziców, dla których liczy się bliskość i emocje na zdjęciach. Fajnie sprawdzają się dla rodzin ze starszym rodzeństwem. Często nazywane są sesjami rodzinnymi z noworodkiem. Czas trwania takiej sesji to średnio 2 godziny.

Jeśli wybieracie tego typu sesję bardzo proszę o wzięcie ze sobą białych ubrań dla rodziców. Dla Taty proponuję wzięcie ze sobą: białego t-shirta, koszuli lub bluzki oraz w jasny dół: jeansy lub inne spodnie w jasnym kolorze (nie czarnym). Lubię jak Mamy mają na sobie coś bardziej kobiecego: białą sukienkę lub koszulę z delikatnym zdobieniem: koronką lub haftem, oczywiście zwykły tshirt i jasne spodnie również się sprawdzą. W studiu mam także kilka białych sukienek kobiecych, które w razie czego mogą nam również posłużyć na sesji. Ważne aby te ubrania nie miały na sobie żadnych napisów, emblematów, większych wzorów, które odwracają uwagę od zdjęcia.

Sesje noworodkowe stylizowane

Wiek: do 14 dnia życia
Czas sesji: ~3h
Uwagi: bardzo proszę o wzięcie ze sobą jasnych ubrań dla rodziców

Sesje tego typu najlepiej wykonywać do 14 dnia życia maluszka, gdyż właśnie do tego czasu noworodki najlepiej śpią i są na tyle elastyczne że łatwo je ułożyć do zdjęcia.

Sesje tego typu najlepiej wykonywać do 14 dnia życia maluszka, gdyż właśnie do tego czasu noworodki najlepiej śpią i są na tyle elastyczne że łatwo je ułożyć do zdjęcia.

Bardzo proszę o wzięcie ze sobą jasnych ubrań dla rodziców. Najlepiej sprawdzają się biele i delikatne kolory ziemi: beże, szarości, jasnoniebieskie itp. Ważne, aby ubrania nie miały żadnych napisów, emblematów i innych większych wzorów odwracających uwagę od zdjęć.

Warto, abyście na sesję zabrali dla maluszka: zapas pieluszek i mleka jeśli mama nie karmi piersią oraz smoczek (w studiu znajduje się podgrzewacz do mleka). Dobrze tak ubrać dzieciaczka, żeby można go było jak najłatwiej rozebrać podczas snu. Najlepiej sprawdzają się bodziaki rozpinane na brzuszku lub pajacyki.

Sesje ciążowe

Czas sesji: ~1,5h
Uwagi: dla przyszłej mamy ubrania z odcięciem pod biustem, przyszły tata jasny t-shirt lub koszula z krótkim rękawkiem

Sesje tego typu wykonuję kiedy brzuszek jest już bardzo widoczny. Nie podaję tutaj widełek czasowych, bo to każdego indywidualna sprawa. Niektórzy mają widoczny brzuszek już w 5-tym miesiącu, inni dopiero pod koniec ciąży. Jeśli widzisz, że brzuszek się dobrze odznacza i czujesz, że niedługo będzie Ci bardzo ciężko to czas na sesję ciążową. Dobrze jest tego tematu nie odkładać na samą końcówkę ciąży, bo później możesz już być spuchnięta i zdjęcia nie przyniosą Ci takiej frajdy jakbyś zrobiła je wcześniej.

Na sesję ciążową proszę o wzięcie dla przyszłej Mamy ubrania z odcięciem pod biustem, tak żeby brzuszek był dobrze widoczny. Fajnie sprawdzają się również obcisłe sukienki. Jeśli lubisz styl sportowy weź ze sobą jeansy i jakąś bluzkę, zrobimy zdjęcia na boso. Jeśli nie jesteś pewna czy dobrze wybrałaś stylizacje wyślij do mnie zdjęcia ja na pewno coś podpowiem. Dodatkowo w studiu posiadam sporo sukienek, które możemy spokojnie wykorzystać na zdjęciach: długich, koronkowych i obcisłych. Ważną sprawą jest również bielizna. Do zdjęć najlepiej się sprawdza kolor cielisty, który nie odznacza się pod ubraniem, dodatkowo ważna sprawa najlepiej pod ubraniem sprawdza się stanik usztywniany, jednak rozumiem jeśli masz tylko miękkie - również sobie poradzimy. Do obcisłego ubrania najlepiej wybrać biustonosz gładki bez koronek i haftów. Jeśli nie posiadasz takiej bielizny w swojej szafie, nic prostszego zapraszam do sklepu mojej mamy - www.biustanasze.pl z bielizną do karmienia, która i tak Ci się przyda gdy maluszek się urodzi. Na hasło: MAŁY KADR otrzymasz 10% rabatu.

Dla przyszłego Taty najlepiej sprawdza się jasny t-shirt lub koszula z krótkim rękawkiem (kolor: biały, beżowy, szary, jasnoniebieski itp). Dół: jeansy lub spodnie w jasnym kolorze. Zdjęcia robimy bez butów na gołe stopy.

Sesja dziecięce i rodzinne

Uwagi: przypominający domowy klimat. Do zdjęć przygotujcie 2 rodzaje ubrań: białe i w ciepłych odcieniach.

Tego typu sesje wykonuję w studiu lub plenerze. Zdjęcia w studiu zachowane są najczęściej w jasnej minimalistycznej stylistyce, mam również kącik przypominający domowy klimat. Do zdjęć przygotujcie 2 rodzaje ubrań: białe i w ciepłych odcieniach.

Te pierwsze to w zależności od wieku dziecka mogą być bodziaki, białe koszulki z jasnymi spodniami dla chłopca i białe sukienki dla dziewczynek. Dla rodziców: białe koszulki i jeansy lub jasne doły, ewentualnie biała sukienka dla mamy.

Do kącika domowego ubrania w jasnej kolorystyce: beże, szarości, jasnoniebieskie, róże itp. Do zdjęć rodzinnych zwróćcie uwagę, żeby kolory się powtarzały, wybierzcie maksimum 2-3 wiodące kolory (np. różowe spódnice dla mamy i córki, niebieska koszula dla taty, wszystko uzupełnione białym lub jeansowym ubraniem). Ważne aby ubrania nie miały na sobie żadnych napisów, emblematów, większych wzorów, które odwracają uwagę od zdjęcia. W plenerze sprawdzą się i białe i kolorowe ubrania opisane powyżej.

Odbiór zdjęć

Zdjęcia odbieracie u mnie w studiu przy ulicy Ryskiej po wcześniejszym ustaleniu terminu odbioru lub wysyłam kurierem DPD - koszt 15zł.

Wersję elektroniczną przekazuję Wam po odbiorze zdjęć drukowanych, nie robię na odwrót - już kilka razy dałam się namówić i zostałam z wydrukami do dnia dzisiejszego;)